top of page
Kotwica 1

Rolety dachowe

Specyfiką poddaszy jest jednak to, że latem, pod wpływem działania promieni słonecznych, silnie się nagrzewają. Rozwiązaniem problemu jest zamontowanie w oknach rolet dachowych.
Adaptacja poddasza, pomimo tego, że pozwala na zaaranżowania ciekawej przestrzeni, w której mogą znaleźć się sypialnie domowników, miejsce do pracy, łazienka, wiąże się jednak z kilkoma problemami. Jednym z nich jest nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń latem, a zimą ucieczka ciepła z wnętrza na zewnątrz poprzez dach.


Funkcjonalność
 

      Ważne jest to, że opuszczanie oraz zwijanie rolety nie wiąże się z zamykaniem okna, dzięki czemu zapewniony jest stały dostęp świeżego powietrza do wnętrza. Płynne prowadzenie tkaniny możliwe jest bowiem przy uchylonym oknie, a łączenie ultradźwiękowe prowadników z tkaniną, zabezpiecza ją przed wypadaniem z prowadnic bocznych. Z kolei możliwość sterowania roletą za pomocą sztycy sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do okien dachowych, do których, ze względu na wysokość ich umiejscowienia, dostęp może być utrudniony.

Jak to działa?

          Mechanizmy sprężynowe rolety dachowej VIVO powodują, że roleta prawidłowo funkcjonuje przy różnym  nachyleniu okna, pozwalają także na zatrzymanie rolety w dowolnym położeniu. Jest to bardzo istotna kwestia w przypadku rolet dachowych. Rozwiązanie w postaci maskownicy i prowadnic niweluje prześwity, które stanowią problem przy innego rodzaju osłonach do okien dachowych, często sprzedawanych bez prowadnic i zapinanych u dołu na mało funkcjonalny rzep. Wysoka estetyka (kasetki w kolorach: anoda, beż, biały, złoty dąb, jasny dąb, orzech) sprawiają, że rolety dachowe cieszą się wielką popularnością wśród klientów.

Montaż
 

  • Kątownik montażowy VIVO posiada uchylne skrzydełka, które przy przykręcaniu dopasowują się do nachylenia ramy okna dachowego ( pasuje do wszystkich typów okien ).

  • Do montażu otrzymujesz kompletnie złożoną roletę, którą dokręcasz do kątowników montażowych VIVO za pomocą 4 wkrętów i dozbrajasz w prowadnice VIVO.

  • Jest tylko 1 typ prowadnicy, który dzięki uchylnemu elementowi montażowemu prowadnicy VIVO pasuje do wszystkich typów okien dachowych.

  • Zaślepka prowadnicy VIVO, również jest wyposażona w uchylne skrzydełko montażowe, eliminuje problem błędów wynikających z docinania prowadnic pod różnym kątem zależnym od typu okna.

  • Obciążnik z zespołem blokującym VIVO, w zwiniętej rolecie jest ustabilizowany w dokach elementu nośnego VIVO.

  • Zamontowanie prowadnic ułatwiają odpowiednio wyprofilowane języki w elementach nośnych VIVO naprowadzające prowadnice na swoje miejsce.

  • Element blokujący VIVO wykorzystuje zasadę klina co gwarantuje niezawodność działania.

  • Rączka VIVO jest przykręcana poprzez obciążnik (niewidoczne wkręty), sposób ten gwarantuje jej stabilność.

  • Materiał na całej wysokości rolety jest maksymalnie zbliżony do prowadnic.

  • Pięciomilimetrowe zakładki maskownicy VIVO i prowadnic VIVO zachodzące na ramę okna eliminują możliwość wystąpienia bocznych prześwitów.

Inspiracje

Kolorystyka

bottom of page