top of page
Moskitiery1

Moskitiery

Moskitiery to komfort w ciepłe wieczory. Siatki przeciwinsektowe chronią przed natręctwem komarów, much i innych owadów latających. Zapewniają spokojny sen Tobie i Twojemu otoczeniu.

To najlepsze, bezpieczne dla zdrowia – niechemiczne rozwiązanie zapobiegające ukąszeniom owadów. Dzięki moskitierom możemy cieszyć z dostępu świeżego powietrza w ciepłe, letnie wieczory przy równoczesnym dostępie świeżego powietrza.

Zazwyczaj montowane są na zewnątrz okien będąc jednocześnie całkowicie niewidoczne od wewnątrz pomieszczenia.

Nadają się do każdego rodzaju obiektów, zarówno użytkowanych przez ludzi jak i zwierzęta hodowlane.

Różnorodność systemów i bogata kolorystyka profili pozwala na zastosowanie siatek w różnych typach okien: zwykłych, tarasowych, dachowych, przesuwnych.

Moskitiery plisowane

Siatka, która ułożona w harmonijkę chowa się w profilu bocznym sprawia, ze moskitiera zajmuje niewiele miejsca i jest całkowicie niewidoczna. Co ważne, w żadnym stopniu nie pogarsza ona funkcjonalności drzwi, ani nie ogranicza widoczności na zewnątrz. System ten charakteryzuje się niezwykle płynnym przesuwem, co sprawia, że jego użytkowanie jest bardzo proste i nie wymaga dużego nakładu sił. Ponadto budowa moskitiery pozwala na zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Zaletą tego rozwiązania jest także niski próg, który nie utrudnia w żaden sposób swobodnego przechodzenia. Konstrukcja moskitiery wykonana jest z ekstrudowanego aluminium dzięki czemu jest trwała i wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo można ją polakierować na dowolny kolor.

Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe przeznaczone są do okien standardowych. Ramka wykonana jest z solidnego aluminium w dowolnym kolorze. Niezwykle łatwy montaż i demontaż pozwala na schowanie siatki np. na okres zimowy. Moskitiery ramkowe są produktem nieruchomym, montowanym bezinwazyjnie na zewnątrz do listwy przyszybowej okna. Produkt łatwy w utrzymaniu w czystości i konserwacji.

Moskitiera ramkowa drzwiowa – balkonowa 
Ruchoma, otwierana na zawiasach na bok i zamykana za pomocą magnesów. System posiada wygodną klamkę, może być wyposażony w wypełnienie dolne do 30 cm ułatwiające otworzenie moskitiery a także w szpros. Dla właścicieli kotów i psów polecamy wbudowane drzwiczki, dzięki którym pupile mogą swobodnie przechodzić między domem i ogrodem.

Moskitiera ramkowa przesuwna  

System moskitier przesuwnych znalazł szczególne zastosowanie w dużych, przeszklonych pomieszczeniach z balkonem, tarasem i w ogrodach zimowych.

Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną wykonaną niezwykle z mocnego ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym kształcie i pokrytego powłoką charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

W dolnej części systemu zastosowana jest rolka jezdna z mechanizmem, umożliwiającym płynną regulację kąta pochylenia każdego ze skrzydeł. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach.

Kształt profilu głównego moskitiery eliminuje konieczność stosowania dodatkowych uchwytów i klamek. Rama i skrzydło moskitiery montowane są za pomocą narożników wewnętrznych. Moskitiera ma możliwość montażu w układzie trzyrzędowym.

Siatka ramkowa przesuwna montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeżnicy okna. Szeroki wybór szyn jezdnych umożliwia montaż drzwi w różnych wariantach oraz z gwarancją bezkolizyjnej współpracy z roletami zewnętrznymi.

Moskitiery do okien dachowych
 

Moskitiery to najlepszy sposób na ochronę domowników przed uciążliwymi owadami. We współczesnym budownictwie coraz częściej montowane są okna dachowe. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom i oczekiwaniom naszych klientów zaprojektowaliśmy moskitierę, która przeznaczona jest specjalnie do tego typu okien.

Oferowana przez nas moskitiera dachowa to gwarancja jakości i trwałości. Siatka, którą zastosowaliśmy jest bardzo szczelna i wytrzymała, a jednocześnie nie ogranicza dostępu do światła.

Moskitiera rolowana to jedyny dodatek, który montowany jest do szpalety (wnęki okna), a nie do okna. Wykonana jest z siatki powlekanej PCV oraz wyposażona jest w prowadnice aluminiowe.

bottom of page